Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Eukaliptus Gunni

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Eukaliptus Gunni

Odwiedzając kwiaciarnię każdy z pewnością mógł w niej spotkać ciekawe, szaroniebieskie gałązki z niemal okrągłymi, sztywnymi listkami w tym samym kolorze. Należą one właśnie to tego eukaliptusa i są bardzo cenionym materiałem bukieciarskim.  Od dziś możesz nie tylko podziwiać go w bukietach, ale również we własnym ogrodzie.

Eukaliptus to dość szybko rosnące, zimozielone drzewo, w ciągu roku może przyrosnąć nawet o 0,5 metra. W naszym klimacie dorasta do 2 m. wysokości.  Pochodzi z Australii i Tasmanii. Obecnie eukaliptusy są jednak uprawiane w wielu rejonach świata między innymi już i u nas. 


Jest to jedyny gatunek Eukaliptusa mrozoodpornego. Wytrzymuje spadek temperatury do – 18 C. Często określany  jest  jako górski lub niebieski. 

Głównym walorem dekoracyjnym tego gatunku jest intensywny niebieski kolor liści. Jest to wiecznie zielona (niebieska) roślina. Co ciekawe, liście oraz pędy po ich potarciu uwalniają odświeżające olejki eteryczne, które odstraszają komary i muchy !

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

 

WYMAGANIA

Ziemia pod uprawę eukaliptusa  powinna być bardzo przepuszczalna i posiadać odczyn zasadowy. Wskazana jest nawet domieszka odrobiny wapienia. Pamiętajmy aby przed posadzeniem rośliny zastosować drenaż z keramzytu lub kamieni. Eukaliptus nie toleruje zastoin wody.

Preferuje stanowisko osłonięte od wiatru, słoneczne nawet na bezpośrednim słońcu - intensywniej się wybarwia. Poradzi sobie również całkiem dobrze  w półcieniu,  jednakże liście mogą się zazieleniać

Atutem tej odmiany  jest niewątpliwie duża mrozoodporność - 18C. oraz wytrzymałość na zanieczyszczone powietrze, dzięki czemu może być stosowana w miejskich ogrodach przydomowych.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Eukaliptus Gunni

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: