Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Cytryniec chiński

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 1 kg

Wymiar:

Opis produktu Cytryniec chiński

Cytryniec jest pnączem, wywodzącym się z Azji Wschodniej. Dorasta do wysokości 10 - 15 m, delikatne pędy wiją się lewoskręnie wokół podpór. W ogrodach działkowych można go prowadzić na pergolach, altanach lub na płotach.

Kwiaty kremowo-białe, czasami różowe, rozwijają się w końcu maja i na początku czerwcu. Grona jagód cytryńca przypominają duże i długie grona porzeczki czerwonej. Zbiór ma miejsce w końcu września i w październiku.

Owoce oraz inne części rośliny (liście, pędy, kora) są bogate w związki chemiczne o właściwościach leczniczych i wzmacniających organizm ludzki. Zawierają około 2% kwasów w postaci kwasu cytrynowego, jabłkowego i winowego, 2-3% cukrów, około 1% olejków oraz 350-600 mg% witaminy C, a także witaminę E. W skład nasion wchodzi również prawie 35 % oleju. Ponadto owoce i nasiona zawierają specyficzną substancję tonizującą i wzmacniającą schizandrynę.

Owoce cytryńca używane są najczęściej do wytwarzania soku lub jako susz do herbaty. Także z liści i kory cytryńca można naparzać herbatkę o przyjemnym cytrynowym zapachu.Napar z suszonych owoców i nasion używa się przy zmęczeniu fizycznym i umysłowym, wyczerpaniu i osłabieniu ogólnym, a także jako środek leczniczy przy niektórych schorzeniach.

 

 

WYMAGANIA

Uprawa cytryńca nie jest trudna, o ile zapewni się roślinie odpowiednie warunki. 

Cytryniec najlepiej rośnie na stanowisku dostatecznie widnym choć nie w bezpośrednim słońcu oraz na żyznej, próchniczej, dobrze uprawionej, lekko kwaśnej i wilgotnej ale nie podmokłej glebie. Cytryniec źle znosi gleby suche i ubogie w składniki pokarmowe. 

Wymaga podpór, po których będzie mógł się wspinać podczas wzrostu. Początkowo pozwalamy mu rosnąć swobodnie, a po 2-3 latach dwa lub trzy najsilniejsze pędy przywiązujemy do podpory aby pięły się ku górze.

Cytryniec dobrze znosi cięcie, ale w jego przypadku zabieg nie jest konieczny.

Uprawa cytryńca w Polsce jest możliwa, bowiem jest on w pełni mrozoodporny. Znosi mrozy do -30°C, a czasem nawet większe.

 

 

Parametry techniczne produktu Cytryniec chiński

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki3 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: