Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jodła srebrzysta

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Jodła srebrzysta

Jodły są uważane za jedne z najpiękniejszych drzew iglastych. Zachwycają pięknym pokrojem, wspaniałymi igłami, a często również ciekawymi szyszkami. 

Jedną z ciekawszych jodeł polecanych do uprawy w ogrodach jest jodła kalifornijska lub inaczej srebrzysta.

Gatunek rośnie szybko i dorasta do wysokości ok. 20-30 m. , po 10 latach ok. 6 m. Drzewo tworzy bardzo ładną, regularną koronę, o stożkowatym kształcie i doskonale prezentuje się na otwartej przestrzeni. Jodła kalifornijska różni się od innych gatunków jodły przede wszystkim igłami, gdyż są one dość długie, cienkie, lekko wygięte do góry i z obu stron mają taką samą, jednolitą, niebieskozieloną lub szarozieloną barwę oraz nie posiadają charakterystycznych pasków od spodu, a po roztarciu wydzielają cytrynowy aromat. Jodła tworzy też dość ciekawe, walcowate, szyszki . Wyrastają na pędach pionowo , głównie w górnej części korony. Nie są zbyt duże i początkowo mają kolor zielony, z czasem przebarwiają się jednak na fioletowo.

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Jodła koreańska należy do roślin niewymagających, łatwych w uprawie.  Dobrze znosi suche powietrze i okresowy niedobór wody. 

Drzewa oczywiście najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych, o kwaśnym odczynie, ale można je z powodzeniem sadzić również na glebach mniej zasobnych w składniki pokarmowe. 

Drzewa należy sadzić na miejscach słonecznych, co sprzyja tworzeniu gęstej, regularnej korony oraz utrzymaniu dolnych gałęzi.

Pomimo swego  pochodzenia jodła jest całkowicie odporna na mrozy, doskonale więc sprawdza się w polskich ogrodach.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Jodła srebrzysta

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: