Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Miskant chiński 'Silberspinne'

Na stanie: 448 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Miskant chiński 'Silberspinne'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno miskanty.

Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. Zimą są piękną dekoracją ogrodu.

'Kleine Silberspinne' to jedna z niższych odmian, tworzy zwarte kępy liści przewieszające się w 3/4 wysokości, między 90 a 120cm wysokości. Liście są wąskie, przez środek przechodzi biały pas. Liście te jesienią ładnie przebarwiają się na czerwonawy odcień.

Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie.

Kwiatostany są barwy różowobrązowej i pojawiają się późnym latem, wystając ponad wysoką kępę liści i pozostaną na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję zimowego ogrodu. W czasie kwitnienia miskant osiąga 160cm. Kolor kwiatostanów w miarę przekwitania bieleje.

 

WYMAGANIA

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. Niestety miskanty nie nadają się do sadzenia w cieniu – nie będą wyglądały już tak efektownie. Zdecydowanie nie  zastoin wody.

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin miskanty nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

Dobrze znoszą zimy w naszym klimacie.

 


Parametry techniczne produktu Miskant chiński 'Silberspinne'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: