Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Wierzba całolistna Hakuro-nishiki

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 288 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Wierzba całolistna Hakuro-nishiki

Jest to silnie rosnący krzew (przeważnie w formie pienne) o kulistym, gęstym pokroju, który zawdzięcza licznym, smukłym gałązkom pojawiającym się u nasady rośliny. Pędy są gładkie, mało rozgałęzione, w brązowoczerwonym kolorze, dzięki czemu roślina jest atrakcyjna także w stanie bezlistnym.

Największą ozdobą odmiany jest kolor młodych przyrostów. Drobne lancetowato wydłużone liście wiosną są różowo-biało-zielone. Z upływem dni zaczyna znikać róż i biel, który jest zastępowany coraz większa ilością zieleni - ta pod koniec lata dominuje na roślinie. Kolorowe zjawisko możemy powtórzyć, tnąc roślinę w połowie czerwca.

 

WYMAGANIA

Krzew może rosnąć na każdym typie gleby o różnych pH, ale nie lubi być przesuszany. Jak wszystkie wierzby lubi bowiem wilgoć, w czasie suszy należy go często i obficie podlewać. Możne być sadzony na podmokłym podłożu, przy okazji pomoże osuszyć teren przez transpirację wody z gleby.

Roślina ta kocha słońce i jedynie na stanowisku w pełnym słońcu będzie się prawidłowo wybarwiała. Stanowiska półcieniste i cieniste mogą prowadzić nie tylko do utraty barwy liści, ale też do zasychania końcówek.

 

Odmiana jest całkowicie mrozoodporna,  

 

Parametry techniczne produktu Wierzba całolistna Hakuro-nishiki

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: