Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Wietlica uszkowata 'Okanum'

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 171 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Wietlica uszkowata 'Okanum'

Paprocie to jedne z podstawowych roślin ozdobnych, które warto uprawiać w zacienionych zakątkach ogrodu. Do gatunków paproci, które warto polecić należą także wietlice. Stanowią one ciekawy akcent na rabacie i dostępne są w wielu odmianach. 

Są to efektowne rośliny charakteryzujące się ozdobnymi, kolorowymi, miękkimi, pierzastymi liśćmi w różnych kolorach.

Jedną z odmian wartych polecenia jest Okanum. Jest to paproć o pięknie wybarwionych liściach, regularnym pokroju, "nie zaśmiecająca" rabaty zbędnymi odrostami.

Dorasta do 30-60 cm wysokości i 30-45 cm szerokości, tworząc silnie rozbudowane karpy. Jasnozielone, podwójnie pierzaste liście pięknie kontrastują z bordowymi łodygami oraz unerwieniem.

Wietlice znakomicie nadają się do posadzenia w miejscach lekko zacienionych, pod drzewami. Atrakcyjnie wyglądają posadzone na rabatach bylinowych z innymi paprociami bądź w towarzystwie np. żurawek, funkii, traw ozdobnych czy innych bylin. Te ogrodowe paprocie doskonale nadają się do ogrodów naturalnych i na skalniaki.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Wietlica wymaga dość żyznej i stale wilgotnej gleby. Sadząc paprocie należy przygotować podłoże z ziemią próchniczą, która to dość długo zatrzymuje w sobie wilgoć. Po wysadzeniu warto obsypać wierzchnią warstwę gleby wiórkami kory wymieszanymi z suchymi liśćmi.

Preferują stanowisko pólcieniste do cienistego.

Paprocie nie wymagają nawożenia, wystarczy raz do roku podsypać je na wiosnę kompostem. Uschnięte liście paproci powinno się usuwać dopiero na wiosnę, gdyż w okresie zimowym chronią system korzeniowy przed mrozem, a oprócz tego potrafią być piękną dekoracją zimowego ogrodu.

 


Parametry techniczne produktu Wietlica uszkowata 'Okanum'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: