Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rdestówka Auberta

12.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 291 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Rdestówka Auberta

Rdestówka Auberta  jest pnączem z rodziny rdestowatych Polygonaceae. W  stanie naturalnym występuje w zachodnich Chinach i Tybecie. Dorasta do 10 m wysokości, wspina się wokół podpór. Rozrasta się na  5–8 m szerokości. Jest najsilniej rosnącym pnączem, roczne przyrosty pędów mogą dochodzić do 6 m długości. Liście nieduże, oszczepowate, zielone, opadają jesienią po silniejszych przymrozkach. Młode pędy są czerwone, a liście pozostają zielone aż do mrozów, przemarznięte opadają. Rdestówka Auberta kwitnie od sierpnia do października. Kwiaty drobne, białe ale bardzo liczne.

Rdestówka Auberta jest stosowana do obsadzania budynków i wysokich ogrodzeń, ale nadaje się również do sadzenia przy altanach, pergolach i różnych podporach o mocnej konstrukcji.

Bardzo szybko zarasta podpory, jest nawet nadmiernie ekspansywna. Można ją swobodnie przycinać, gdy tylko nadmiernie się rozrośnie i zacznie zagłuszać inne rośliny. Nadaje się szczególnie jako roślina osłonowa chroniąca przed hałasem w aglomeracjach miejskich i przy drogach. Można ją także uprawiać w dużych donicach i skrzyniach na tarasach i balkonach.

 

WYMAGANIA

 

Rdestówka Auberta nie ma dużych wymagań w stosunku do podłoża. Toleruje gleby ubogie oraz suszę, ale na żyznych i umiarkowanie wilgotnych glebach znacznie szybciej rośnie.

Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, może rosnąć w półcieniu, ale wtedy słabiej kwitnie.


Wrażliwa na niskie temperatury i w mroźniejsze zimy może przemarzać, lecz na wiosnę szybko odrasta.  

Parametry techniczne produktu Rdestówka Auberta

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: