Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Śliwa wiśniowa 'Woodii'

15.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 184 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Śliwa wiśniowa 'Woodii'

Małe drzewo lub duży krzew: w zależności od tego, czy zdecydujemy się zakupić okaz szczepiony na pniu czy też formę podstawową tworzącą wiele mniejszych pni, która przypomina właśnie krzew. Osiąga do 5m wysokości i 3m szerokości.

Odmiana posiada ciemnopurpurowe liście: ich intensywny kolor nie zmienia się przez cały okres wegetacji. Liście pojawiają się wcześnie - po intensywnym wiosennym kwitnieniu - i długo utrzymują się na drzewie: nawet po pierwszych przymrozkach.

Śliwa kwitnie w kwietniu jako jedna z pierwszych w ogrodzie, bardzo wczesną wiosnąrazem z forsycjami, gdy wiele innych roślin dopiero budzi się z zimowego snu. Kwiaty sprawiają, że drzewko w kwietniu staje się pięknym różowym obłokiem.

 

WYMAGANIA

Drzewo najładniej wybarwia się na stanowisku w pełnym słońcu, posadzone w półcieniunie tracą wiele na atrakcyjności.

Śliwa preferuje podłoże lekko wilgotne, ale niestraszne są jej okresowe susze. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie czy sól drogową, dlatego drzewo doskonale nadaje się do nasadzeń wzdłuż dróg i podjazdów.

Roślina lubi ziemię bogatą w składniki pokarmowe, żyzną i próchniczą, a najbardziej glebę piaszczysto-gliniasta, która długo utrzymuje wilgoć. Doskonale radzi sobie na przeciętnej glebie ogrodowej, a posadzona na tej słabszej - systematycznie dokarmiania - będzie zdrowo rosła.Jeżeli chcemy, by drzewko pozostało małe i zwarte, powinniśmy je systematycznie przycinać od początku uprawy.

 


Parametry techniczne produktu Śliwa wiśniowa 'Woodii'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: