Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Floks wiechowaty 'Sherbet Blend'

6.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 195 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Floks wiechowaty 'Sherbet Blend'

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Mocna bylina o zielonych, purpurowo podbarwionych, lancetowato eliptycznych do 6-9cm długości liściach skupionych wzdłuż silnej łodygi. Kwiaty pachnące, średnicy 1,5-2cm rozkwitają obficie od podstawy stożkowych kwiatostanów. Obcinanie przekwitłych kwiatostanów wydłuża lub stymuluje do powtórnego kwitnienia. Najlepiej rośnie w żyznej, wilgotnej glebie w ogrodach naturalistycznych a także na rabatach bylinowych i mieszanych w drugim i trzecim planie. Odmiana odporna na mączniaka prawdziwego w stopniu bardzo dobrym.

 

WYMAGANIA

 

Floks wiechowaty dobrze rośnie na słonecznych oraz częściowo zacienionych stanowiskach. W najgorętszych godzinach popołudniowych płomyk nie powinien być wystawiony na działanie słońca.

Należy wybrać dla niego miejsce osłonięte od wiatru, szczególnie jeśli chcemy uprawiać najwyższe odmiany. Do uprawy floksów wiechowatych najlepiej nadaje się gleba próchniczna, przepuszczalna, ale utrzymująca wilgoć, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. 

Byliny te są odporne na mrozy.  

Parametry techniczne produktu Floks wiechowaty 'Sherbet Blend'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: