Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Pęcherznica kalinolistna Dart's Gold

5.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 297 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Pęcherznica kalinolistna Dart's Gold

Ten szybko rosnący krzew ma ładne żółte liście, ich kolor jest szczególnie intensywny wiosną. Kształtem faktycznie przypominają 3-klapowe liście kaliny koralowej - stąd nazwa rośliny. Jesienią przyjmują lekko pomarańczowe zabarwienie. Odmiana posiada na czerwono wybarwione pędu z łuszczącą się korą.

Krzewy atrakcyjnie wyglądają też w czasie kwitnienia. Białe kwiaty pojawiają się bardzolicznie pod koniec czerwca i na początku lipca.

Nadają się do sadzenia w większości ogrodów oraz w parkach i na terenach miejskich. Ponieważ doskonale znoszą cięcie (ze względu na to iż kwitną na pędach zeszłorocznych, a wiosną wydzielają dużo soków, zabieg należy wykonać dopiero po kwitnieniu), można z nich tworzyć formowane żywopłoty. Szczególnie dobrze wyglądają żywopłoty z odmian żółtych i czerwonych, posadzonych naprzemiennie.

Nieprzycinane pęcherznice ładnie się rozrastają w formie wysokiego, wzniesionego i lekko przewieszającego się na boki krzewu, dzięki czemu znakomicie wyglądają jako soliter lub element kompozycji ogrodowej (szczególnie z innymi krzewami ozdobnymi). 

 

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Krzew o niewielkich wymaganiach uprawowych. Bardzo łatwa w utrzymaniu. Toleruje cięcie – jest ono zalecane dla starszych roślin, aby te mogły wytworzyć nowe kwiaty. 

Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Pęcherznica rośnie na każdej glebie, jednak najlepiej w próchnicznej i przepuszczalnej.

 

W pełni mrozoodporna, nie wrażliwa na choroby grzybowe i szkodniki.

Parametry techniczne produktu Pęcherznica kalinolistna Dart's Gold

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: